Direktor Doma zdravlja u Gračanici, dr Rada Trajković, izjavila je KIM radiju da su lekari i rukovodstvo Doma zdravlja u Gračanici u svakodnevnom kontaktu sa Svetskom zdravstvenom organizacijom kako bi pomogli da se obezbede uslovi za rad medicinskom osoblju u pružanju pomoći pacijentima nakon prekida fiksne i mobilne telefonije u pokrajini. „Prekid telefonskih veza najdirektnije pogađa bolesne ljude koji već deveti dan ne mogu da zatraže pomoć Hitne službe Doma zdravlja. Posebno je teško kardio-vaskularnim bolesnicima koji u ovom momentu spadaju u najugroženiju grupu bolesnika“ rekla je Rada Trajković KIM radiju. Ona navodi da je Dom zdravlja obezbedio preko 20 telefonskih brojeva kosovskih operatera. „ Ti brojevi olakšavaju donekle komunikaciju među medicinskim osobljem ali naše stanovništvo i bolesnici nemaju ili u veoma malom broju imaju telefone kosovskih operatera tako da nisu u mogućnosti da pozovu pomoć onda kada je najpotrebnija“, naglasila je ona. Dirktor Doma zdravlja kaže da posebno zabrinjava podatak da prema poslednjim analizama samo u Gračanici ima preko 1000 hroničnih bolesnika kojima pomoć lekara može da zatreba u svakom momentu. Trajković naglašava da je posebno veliki paradoks da danas na Praznik rada zdravstvene institucije na Kosovu i Metohiji treže pomoć za rad. To je, kako navodi, rezultat okolnosti u kojima su se radnici našli nakon proterivanja sa radnih mesta 1999. godine. „ U takvim okolnostima mi pokušavamo da izgradimo poverenje i da taj broj radnika uspe da odgovori na ono što je ustvari nadoknada koja se dobija za rad na prostoru na kojem su ostali“, zaključila je Rada Trajković.
NAJNOVIJE VESTI
Kosovo na SNS „glasačkom listiću“
2 min čitanja IZVOR: KIM
Haradinaj: Nisam kandidat za predsednika, ali bih razmotrio predlog
1 min čitanja IZVOR: KIM

